Фурнітура для біжутерії (що вибрати?)

Якщо вам подобаються дійсно  екслюзивне, неповторне та цікаве, створіть це  власноруч!

Ми вирішили написати цю статтю для тих, хто любить творити прикраси.  Вона буде цікавою для новачків при виборі потрібних матеріалів та пригодиться і досвіченим майстриням.

Отже, MIRANI спішить допомогти  розібратися у цих складних назвах та специфічній термінології. Про складне простими  словами:)
 

Фурнітура для біжутерії - це незамінні компоненти при виготовленні прикрас та аксесуарів. Фурнітура широко використовується у бісероплетінні, при виготовленні таких прикрас, як: намиста, браслети, сережки, каблучки, брошки, підвіски, кулони, намиста, діадеми, обручі та ободочки, заколочки, а також дуже потрібна при ліпленні прикрас з полімерної глини (пластика, холодний фарфор).

Уся фурнітура буває декількох кольорів: кольори світлого срібла (світла сталь), кольору сталі (нікель, хром), старовинного срібла (чорнена сталь), міді (червонувато-коричневий колір), бронзи (зеленуватий), золотистих відтінків (колір червоного та жовтого золота, старовинне золото).

І звісно якість і склад сплаву біжутерної фурнітури також різний. Зазвичай таку фурнітуру виготовляють із біжутерних металів (без вмісту шкідливих домішків - цинку, нікелю).  Тако ж є дуже якісна фурнітура із медичного сплаву (хірургічна сталь). Такі елементи прикрас чудово підійдуть для чутливих до біжутеррії вушок, та не викликаатимуть алергії. Також використовують фурнітуру зі срібла 925о, або посріблену. Є фурнітура і зі спеціальним антиалергенним покриттям.

Основи для сережок (швензи, вушка) одна з найпотрібніших деталей при складанні біжутерії для вушок - сережок. Має вигляд гачка із петлею. Саме цей елемент дуже важко чимсь замінити.
Гачки - це найпростіше кріплення для сережокДля зручності зі зворотного боку використовують силіконову заглушку, це дозволяє носити сережки і боятися їх загубити. Бувають як зовсім не дорогі - класичні гачечки із пружинкою чи кулькою, так і інкрустовані стразами, декоративними елементами, камінчиками.

 
Петлі (каплі) -бувають як короткі, так і довгі основи для сережок. Виглядають дуже цікаво. Це дуже прості у використанні основи -  на петлю легко підвісити будь-яку намистинку чи підвісочку навіть без спеціальних інструментів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Швензи з замком (англійська і французька швенза).
Англійські швензи і французькі - швенза, яка закривається за мочкою вуха, надійно утримує навіть важку сережку.
Бувають швензи із петлею для чепляння, з площадкою для приклеювання чи сеттінгом для заливки, під вставку, та для полімерної глини.

Основи для сережок-цвяшків чи гвіздочки (пусети, пуссети).
Бувають звичайні пусети з площадкою (основою) для приклеювання, декоративні з петлею, з основою сеттінгом для вставки чи заливання. Класичні гвіздочки дозволяють виготовляти прості і красиві прикраси.
Для сережок гвіздочків обов"язково потрібні заглушки (металеві чи силіконові).

Заглушки для сережок - слугують для закривання сережок-гвіздочків та гачків. Види: силіконові, металеві, комбіновані, завитки.

Сережки-кільця - основа для сережок у вигляді кільця.

Кліпси - це просто знахідка для тих, у кого не проколоті вуха. На таких основах можна зробити сережки будь-якої форми. Основи під кліпси бувають з плоскою платформою для наклеювання елементів, з петелькою для підвішування, з ситечком, на яке можна пришити елементи з бісеру чи тканини.

 

Основа для перстня - це кільце роз'ємне або нероз'ємне (безрозмірне або певного розміру) з площадочкою на фронтальній стороні. Площадочка може бути перфорована (з дірочками - ситечко), такий перстень чудово підійде для обплітання бісером, чи для пришивання.Основка може бути гладкою, з бортиками або без них і використовуватися для закріплення кабошона на клей. Площадка може мати заглиблення під вставку - для каменя або страза, для заливки сухоцвітів епоксидною смолою. Кілечко може мати прекрасні декоративні елементи, філігрань.

Наступний важливий елемент - застібки (замочки). Без них не можливо обійтися при виготовленні браслетів і бус, підвісок.  Різномаїття застібок зумовлене різними цілями.

Карабіни (лобстери)- це одні з найбільш недорогих і звичних варіантів. Бувають як прості у вигляді гачка, так і більш надійні лобстери. Разом з  карабінами можна використовувати подовжувальний ланцюжок та регулювати розмір виробу.

Магнітні замки. Магнітні замочки слайдери бувать на одну петельку, у вигляді бочечки чи шара. Магнітні застібки-слайдери від 2 до 15 петель. Головне їх достоїнство в тому, що вони легко застібаються, та надійно тримаються.

Застібки-тогли - складаються із  кілечка і перекладинку, перекладінка протягується через кільце і під вагою прикраси повертається так, що не розстібається. Тогли добре підходять для важких бус, виглядають дуже гармонійно. Часто тоггли ставлять не ззаду, як всі звичайні застібки, а спереду, роблячи їх елементом декоративної композиції.

Різномаїття застібок дуже велике: замочки-коробочки, гачки, такі, що закручуються, замок-кнопла.

Вдалої творчості

PS. (продовження незабаром)